کتاب کانه آرائی جلد ۳ - دکتر حسین نعمت‌اللهی - پایگاه علمی صنعتی معدن پلاس | Maadan Plus

کتاب کانه آرائی جلد ۳ – دکتر حسین نعمت‌اللهی

معدن پلاسمعدن پلاسخرداد ۳, ۱۳۹۸4دقيقه1250
این کتاب که در که سال 1387به همت دکتر حسین نعمت‌اللهی نوشته شده و توسط مؤسسه انتشارات و چاپ دانشگاه تهران منتشر گردیده است در معدن پلاس معرفی می‌شود. برای آشنایی بیشتر و آگاهی از نحوه تهیه کتاب، با ما همراه باشید.
کتاب کانه آرائی جلد ۳

مؤلف

دکتر حسین نعمت‌اللهی

انتشارات

مؤسسه انتشارات و چاپ دانشگاه تهران

سال انتشار

۱۳۸۷


فهرست مطالب


فصل ۱۴: روش‌های آرایش ثقلی

فصل ۱۵: روش‌های آرایش الکتریکی و مغناطیسی

فصل ۱۶: سایر روش‌های آرایش فیزیکی

فصل ۱۷: مبانی فلوتاسیون

ضمیمه ۱: علائم تجهیزات کانه آرائی برای ترسیم فلوشیت

ضمیمه ۲: مشخصات کانی‌ها

ضمیمه ۳: واژه نامه فارسی – انگلیسی

ضمیمه ۴: واژه نامه انگلیسی – فارسی

معرفی کتاب

کانه آرائی عبارت از مجموعه عملیاتی است که بر روی یک ماده معدنی، پس از استخراج، انجام می‌شود تا آن ماده را تبدیل به محصولی قابل استفاده کند. بسته به نوع ماده اولیه و مشخصات و کاربرد محصول مورد نیاز، عملیات ممکن است بسیار ساده یا پیچیده باشند. محصول این عملیات نیز ممکن است به خودی خود قابل استفاده باشد، یا ماده اولیه صنایع دیگر را نیز تأمین کند و یا سرانجام برای استخراج فلز موجود در آن به بخش ذوب منتقل شود.

این کتاب برای اولین بار در سال ۱۳۷۱ به قلم دکتر حسین نعمت اللهی نوشته شد و تحت عنوان کانه آرائی در مؤسسه انتشارات و چاپ دانشگاه تهران منتشر شد. پس از آن نیز با توجه به ابداع روش‌ها و تجهیزات جدید، چاپ‌های دوم (۱۳۷۵)، سوم (۱۳۸۱) و چهارم (۱۳۸۴) با تجدید نظر کلی و افزودن مباحث جدید به صورت دوجلدی منتشر شد. چاپ پنجم نیز در سال ۱۳۸۷ مشابه چاپ‌های قبلی با اصلاحات مورد نیاز و حذف بعضی از روش‌های مطرود و افزودن روش‌های نوین در اختیار علاقه‌ مندان قرار گرفت و با توجه به حجیم شدن کتاب، این دوره به صورت یک مجموعه سه جلدی منتشر شد.


جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش کتاب از راه‌های زیر اقدام کنید


درباره ما

معدن پلاس با هدف بررسی تحولات علمی و صنعتی ایران و جهان و ارائه مهمترین و تازه ترین رویدادهای علمی و صنعتی و  ایجاد پایگاه جامع داده های معدنی در سال ۱۳۹۵ تشکیل گردید. در این راستا با افتخار، تیمی از بهترین‌های صنعت و دانشگاه را دور هم جمع کردیم تا با همکاری دانش و تجربه, یک پایگاه علمی صنعتی را تشکیل دهیم و نقشی هر چند کوچک در از بین بردن شکاف صنعت و دانشگاه ایفا نمائیم و باعث پیشرفت صنعت معدنکاری در کشور عزیزمان شویم.

تماس با ماخبرنامه


پیوندهای مفید