تاریخچه - پایگاه علمی صنعتی معدن پلاس | Maadan Plus

آغاز راه

نخستین جرقه


برای نخستین بار در سال ۱۳۹۱ با احساس نیاز به وجود یک پایگاه علمی قوی برای ارائه داده های مورد نیاز جهت انجام تحقیقات و ارتقاء سطح دانش معدنی دانشجویان این رشته، به این فکر افتادیم تا پایگاهی را برای ارائه مطالب آموزشی در زمینه مهندسی معدن و دروس مورد نیاز دانشجویان این رشته احداث نمائیم. پس با همکاری چند تن از هم دانشگاهی‌ها،  گزینش و جمع آوری کتاب‌ها، جزوه ها و مقالات مفید در این رشته را آغاز کردیم.


پس از یک سال گزینش و جمع‌آوری اطلاعات، پایگاه داده‌های معدنی ما به حدی رسید که امکان ارائه مطالب را به صورت یک پایگاه منسجم پیدا کرد. پس بعنوان اولین تجربه، سایت مسترماینر (www.MrMiner.ir) را تأسیس کردیم و به ارائه مطالب علمی مرتبط با مهندسی معدن برای مخاطبین دانشجو پرداختیم.

۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰

قدم های سنجیده

تاسیس سایت مسترماینر


دانیال قدیانی
ایده پرداز

متولد سال ۱۳۷۱ در تهران

کارشناسی مهندسی معدن در  گرایش استخراج از دانشگاه صنعتی اصفهان

کارشناسی ارشد مهندسی معدن در گرایش مکانیک سنگ از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

رتبه ۸ کنکور کارشناسی ارشد و دارای سابقه فعالیت در خانه معدن استان تهران                                           

TelegramEmailLinkedIn
آرین صالحی
مشارکت کننده

متولد سال ۱۳۶۹ در تهران

کارشناسی مهندسی معدن در گرایش استخراج از دانشگاه صنعتی اصفهان

کارشناسی ارشد مهندسی معدن در گرایش مکانیک سنگ از دانشگاه صنعتی اصفهان

دارای سابقه فعالیت در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان                                                         

TelegramEmailLinkedIn
دانیال اصفهانی
توسعه دهنده وب

متولد سال ۱۳۷۰ در اصفهان

کارشناسی مهندسی معدن در گرایش استخراج از دانشگاه صنعتی اصفهان

 دارای مدارک بین المللی MCSA و MCTS

دارای سابقه فعالیت در زمینه توسعه وب از سال ۲۰۰۷ و مدیریت شبکه از سال ۲۰۰۸ و نامزد بهترین وبسایت ایران در سالهای ۹۳ و ۹۵

TelegramEmailLinkedIn

پس از حدود یک سال کار در سایت مستر ماینر و بررسی بازخوردهای بدست آمده از نظرات مخاطبین سایت، متوجه برخی مشکلات شدیم که عموما در ارتباط با جامعیت مطالب ارائه شده در سایت و تمرکز مطلق در زمینه علمی بود. پس تصمیم گرفتیم مسیرمان را اصلاح کنیم.

تیم متخصص


نقشه راه


مهمترین قدم در رسیدن به اهداف مورد نظر تکمیل تیم متخصص در تمام موضوعات تحت پوشش بود. بدین منظور اقدام به برقراری ارتباط با دانشجویان بهترین دانشگاه‌های کشور، اساتید محترم و همچنین اهالی صنعت معدنکاری و سایر صنایع مربوطه نمودیم و نهایتا توانستیم تیمی از متخصصین صنعت و دانشگاه را گرد هم آوریم.
گام بعدی تدوین نقشه راه بود که با بهره‌گیری از دانش و تجربه گروه تشکیل شده به خوبی حاصل شد.۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰

بروز مشکلات

تکمیل تیم و تدوین نقشه راه
۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰

تولد معدن‌پلاس

بهترین ساختار علمی صنعتی


پس از دو سال کسب تجربه و در نهایت رسیدن به بهینه‌ترین ساختار ارائه مطالب علمی و صنعتی معدن پلاس با هدف بررسی تحولات صنعتی و علمی ایران و جهان و ارائه مهمترین و تازه ترین رویدادهای علمی و صنعتی و  ایجاد پایگاه جامع داده های معدنی در سال ۱۳۹۵ تشکیل گردید. در این راستا با افتخار، تیمی از بهترین‌های صنعت و دانشگاه را دور هم جمع کردیم تا با همکاری دانش و تجربه, یک پایگاه علمی صنعتی را تشکیل دهیم و نقشی هر چند کوچک در از بین بردن شکاف صنعت و دانشگاه ایفا نمائیم و باعث پیشرفت صنعت معدنکاری در کشور عزیزمان شویم.

بیشتر بخوانیددرباره ما

معدن پلاس با هدف بررسی تحولات علمی و صنعتی ایران و جهان و ارائه مهمترین و تازه ترین رویدادهای علمی و صنعتی و  ایجاد پایگاه جامع داده های معدنی در سال ۱۳۹۵ تشکیل گردید. در این راستا با افتخار، تیمی از بهترین‌های صنعت و دانشگاه را دور هم جمع کردیم تا با همکاری دانش و تجربه, یک پایگاه علمی صنعتی را تشکیل دهیم و نقشی هر چند کوچک در از بین بردن شکاف صنعت و دانشگاه ایفا نمائیم و باعث پیشرفت صنعت معدنکاری در کشور عزیزمان شویم.

تماس با ماخبرنامه


پیوندهای مفید